Μήνας: Απρίλιος 2016

Εκπαιδευτική Εκδρομή 15/4

Στις 15 Απριλίου 2016 οι τάξεις ΣΤ1 και ΣΤ2 του σχολείου μας επισκέφτηκαν τον αρχαίο ναό του Ποσειδώνα στο Σούνιο στα πλαίσια εκπαιδευτικής ψυχαγωγικής εκδρομής.

Καλή Ανάσταση

Ας γιορτάσουμε μαζί με τους γονείς μας και με τα αγαπημένα μας πρόσωπα αυτήν την κορυφαία γιορτή. Να μη μείνουμε όμως μόνο στα δώρα και στο φαγητό. Ας βρεθούμε  στην εκκλησούλα  του χωριού ή της πόλης και ας σταθούμε για λίγο δίπλα στον Εσταυρωμένο Χριστούλη και ευλαβικά να προσκυνήσουμε τα Πάθη Του. Έχουμε να Του

Εκκλησιασμός Πάσχα

Την Τετάρτη 20 Απριλίου 2016 (8:20-9:40 π.μ) το σχολείο μας θα μεταβεί στον Ιερό Ναό της Αγίας Βαρβάρας Ιλίου. Θα παρακολουθήσουμε τη Θεία λειτουργία, θα κοινωνήσουμε και θα ανταλλάξουμε ευχές επί τη ευκαιρία των αγίων ημερών του Πάσχα και της Αναστάσεως.

Εβδομάδα Εθελοντισμού

Ένα μεγάλο μπράβο τους μαθητές του σχολείου μας που συμμετείχαν στην εβδομάδα Εθελοντισμού καθαρίζοντας το προαύλιιο του σχολείου.