Μήνας: Μαΐου 2018

ΓΙΟΡΤΗ ΜΗΤΕΡΑΣ

Οι μαθητές της Α΄ και της Β΄τάξης με τις δασκάλες τους κ.Βίκυ Ντάρδα, κ. Άννα Κυρίκου, κ. Αγγελική Γκούντουβα και κ. Όλγα Πυρπυρή έκαναν έκπληξη στις μανούλες τους στη Γιορτή της Μητέρας (Κυριακή, 13/5/18) χαρίζοντάς τους όμορφα ευωδιαστά δωράκια.

Ολοήμερο-εγγραφές

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές για το Ολοήμερο Τμήμα του σχολείου για το σχολικό έτος 2018-2019 θα ξεκινήσουν την ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 1 ΙΟΥΝΙΟΥ 2018. Όσοι γονείς ενδιαφέρονται για την εγγραφή των παιδιών τους παρακαλούνται να επικοινωνούν με τη Διεύθυνση του σχολείου. Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΣΙΑΡΑΒΑ ΜΑΡΙΝΑ

Γενική συνέλευση

Την ΠΕΜΠΤΗ, 31/5/2018, όλα τα δημοτικά σχολεία του Ιλίου θα παραμείνουν κλειστά λόγω της Γενικής Συνέλευσης των εκπαιδευτικών και δε θα λειτουργήσει το Ολοήμερο.

Τα παιδιά ζωγραφίζουν την ΕΙΡΗΝΗ

Οι μαθητές του σχολείου μας με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού Ανδρεοπούλου Βασιλικής συμμετέχουν και εκθέτουν τα έργα τους στην πνευματική-καλλιτεχνική δράση που διοργανώνει η Επιτροπή Ειρήνης Ιλίου «Μια εικόνα-Τρία ερωτήματα» το Σάββατο,19 Μάη 2018 – 7.00μ.μ., στο 1ο Δημοτικό Σχολείο Ιλίου . Συγχαρητήρια στα παιδιά μας.